Orbán Viktor Balatonfüredi Beszéde: Politikai Tervek és Kihívások
A Fidesz–KDNP frakcióülés középpontjában az új geopolitikai helyzet
Orbán Viktor miniszterelnök a Fidesz–KDNP balatonfüredi frakcióülésén tartott beszédében kitért az Európát és Magyarországot érintő legfontosabb politikai kérdésekre. Hangsúlyozta, hogy Ukrajna uniós csatlakozásának jelenleg nincsenek meg a feltételei, ezért azt nem támogatja. A beszéd során szóba került Brüsszel politikája, a háború kérdése, valamint a Soros-hálózat befolyásának csökkentése is.
A Magyar Nemzet értesülései szerint Orbán Viktor helyzetértékelését azzal kezdte, hogy Donald Trump amerikai elnöki visszatérésével a „globalista liberális erők” elvesztették befolyásukat Washingtonban.
Washington irányváltása és Magyarország lehetőségei
A miniszterelnök szerint az Egyesült Államok új kormányzata a nemzeti gondolkodásra, a bevándorlásellenességre és a hagyományos családmodell támogatására épül, ami Magyarország számára kedvező fordulatot jelent. Orbán úgy fogalmazott, hogy az elmúlt 15 évben
„ellenszélben” kellett politizálniuk, de most végre
„hátszelet” kaptak.
Soros-hálózat, Brüsszel és politikai csatározások
A beszéd során Orbán Viktor kifejtette, hogy a Soros-hálózat elvesztette Washington támogatását, így befolyásának fenntartása érdekében Brüsszelre és az európai adófizetők pénzére kell támaszkodnia. Kiemelte, hogy Magyarországot Brüsszel továbbra is politikai ellenfélként kezeli, és az ottani döntéshozók meg akarják buktatni a nemzeti kormányt.
Meg akarják buktatni a nemzeti kormányt, és bábkormányt akarnak ültetni a magyarok nyakába, meg akarják mondani, mi magyarok mit tehetünk és mit nem. Ők a birodalom, és mi vagyunk a lázadók, akik ezt meg fogjuk akadályozni. Sőt, összefogunk a hozzánk hasonlóan gondolkodókkal Európában és Amerikában, és Washington után el akarjuk foglalni Brüsszelt is
– mondta a miniszterelnök.
Brüsszel követelései és Magyarország ellenállása
Orbán Viktor részletesen ismertette, hogy Brüsszel milyen elvárásokat támaszt Magyarországgal szemben. Például azt, hogy fogadjon be migránsokat, módosítsa a gyermekvédelmi törvényt, és szüntesse meg a rezsicsökkentést. A miniszterelnök azonban kijelentette, hogy ezeknek a követeléseknek nem fognak engedni, mivel a magyar emberek érdekeit tartják szem előtt.
Emellett kiemelte, hogy Brüsszel célja a 13. havi nyugdíj megszüntetése is, de a kormány eltökélt abban, hogy ezt megakadályozza.
Ukrajna uniós tagsága és a háború kérdése
A beszéd egyik fontos pontja Ukrajna lehetséges uniós csatlakozása volt. Orbán Viktor rámutatott, hogy ha ez megtörténne, a magyar gazdák elveszítenék az uniós támogatásokat, mivel a források egy jelentős részét Ukrajnába irányítanák. Továbbá figyelmeztetett, hogy Brüsszel már javaslatot tett arra, hogy Magyarország évente 200 milliárd forinttal járuljon hozzá Ukrajna finanszírozásához.
A háború kapcsán hangsúlyozta, hogy Donald Trump egyértelművé tette békepárti álláspontját, és a nagyhatalmak már megkezdték a béketárgyalásokat – Európa részvétele nélkül. Magyarország álláspontja továbbra is a fegyverszünet és a béke támogatása, mivel ez csökkentené az energiaárakat és segítené a gazdasági fellendülést.
Politikai korrupció és a „guruló dollárok” vége
Orbán Viktor beszédében szó esett a politikai korrupcióról is. Kiemelte, hogy Trump és Elon Musk leleplezték a Soros-hálózat és a demokraták által pénzelt médiabefolyásoló rendszert. A miniszterelnök szerint a „
guruló dollárok” korszaka lezárult, és Magyarországon többé nem fizethetnek politikai szereplőket külföldi pénzből.
Hozzátette, hogy szigorú törvényeket kell hozni a külföldi politikai befolyás megakadályozására, és azoknak, akik ilyen forrásokból részesültek, távozniuk kell az országból.
Politikai korrupció az, amikor valakit azért fizetnek, hogy azt írja, azt mondja, amit kérnek
– mondta Orbán Viktor, aki arra kérte a képviselőket, hozzanak szigorú törvényeket, és akik részesültek ezekből a pénzekből, azokat tiltsák ki Magyarországról.
A 2026-os választás tétje és a kormány jövőbeni céljai
A miniszterelnök szerint az elkövetkező évek meghatározóak lesznek Magyarország számára. Úgy véli, hogy Brüsszel és a nemzetközi liberális erők a 2026-os választásokon próbálnak majd visszavágni. Orbán szerint Magyarországnak készen kell állnia erre a küzdelemre, és ki kell állnia nemzeti érdekei mellett.
Beszédét azzal zárta, hogy Magyarország a globális erőkkel szemben is meg fogja védeni érdekeit, mert a cél a magyar családok, munkahelyek és az ország szuverenitásának megőrzése.