Rezsi botrány: Orbán szerint előfordulhat, hogy a családok kétszer annyit fognak fizetni mint most

Orbán Viktor figyelmeztetése: jöhet a duplájára növő rezsi – ha elzárják az orosz gázt, nagy bajban leszünk

Új pápa, régi értékek: Orbán Viktor a vatikáni választásról

Orbán Viktor miniszterelnök pénteken reggel a Kossuth rádió műsorában értékelte a frissen megválasztott pápát. Mint elmondta, a Vatikánt kétszeresen is figyelemmel kíséri: egyrészt államként része a nemzetközi diplomáciai életnek, másrészt hívő emberként erkölcsi iránymutatást lát benne. Megjegyezte, hogy az új pápa dél-amerikai származású, Peruból érkezett, és valószínűleg folytatja Ferenc pápa munkáját.

Orbán szerint a lelki vezetés Magyarországon is fontos: „szükség van erkölcsi támpontra a világban a kálvinista testvéreknek is” – mondta, majd hozzátette, hogy a modern világ ezt pszichológusokkal próbálja helyettesíteni.

Ukrajna EU-csatlakozása: Orbán szerint gazdasági öngyilkosság

Ursula von der Leyen támogatása Ukrajna uniós tagsága mellett komoly aggodalmat keltett a magyar kormányban. Orbán Viktor szerint ez politikai döntés, amely figyelmen kívül hagyja Magyarország álláspontját. Hivatkozott Robert Fico szavaira is, aki szintén gazdasági öngyilkosságnak tartja Ukrajna felvételét az EU-ba.

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a békéhez vezető út az energiaárak csökkenését és gazdasági fellendülést hozna, de szerinte az EU ezzel szemben halad. A Tisza Párt és a DK szerinte rossz oldalon állnak ebben a kérdésben.

Rezsivédelem veszélyben? Drámai árnövekedés jöhet

Orbán Viktor kiemelte, hogy Magyarország a szankciók ellenére is képes volt megőrizni Európa egyik legolcsóbb energiaárát. „Messze elmarad a rezsink a többi országétól” – hangsúlyozta.

Azonban ha az orosz gázt valóban eltiltják, az az ország számára 800 milliárd forint többletkiadást jelentene, és a családok kétszer annyit fizetnének a gázért és áramért. „Meg kell harcolnunk a magyar háztartásokért” – fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint a Voks 2025 választás sorsa szorosan összefügg az energiaárakkal és a rezsivédelemmel.

Magyar Péter, DK és a belpolitikai játszmák

Orbán Viktor kritizálta Magyar Péter politikai következetlenségét és azt, hogy korábban a mentelmi jog felszámolásáról beszélt, most viszont "mögé bújva politizál". Szerinte ez hiteltelen.

A kormányfő utalt arra, hogy az Európai Néppártban belső ismeretei alapján háborúpárti irány uralkodik, és a Fidesz ezért lépett ki onnan: „aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére”.

Gyurcsányék válása – politikai következmények nélkül?

Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára válásával kapcsolatban Orbán Viktor kijelentette, hogy magánügyként tekint rá, de hozzátette: „a DK élethalálharcot vív a Tiszával, a DK–kormány meccs már eldőlt”. Véleménye szerint a válás politikai szempontból nem befolyásolhat semmit.

Ruszin-Szendi és a honvédség szerepe: kemény szavak a kormányfőtől

A Tisza Párt által közzétett hangfelvételről Orbán Viktor úgy nyilatkozott, hogy az a hivatalos álláspontot tükrözi: „a békéhez erő kell, hadsereg kell”. A volt vezérkari főnök, Ruszin-Szendi Romulusz politikai szerepvállalását azonban élesen bírálta.

„Bánom, hogy politikai porondra lépett, azt hittem, elbujdosik szégyenében” – mondta Orbán, és felidézte, hogy elbocsátotta őt a honvédség éléről. A miniszterelnök szerint a hadseregnek távol kell maradnia a pártpolitikától.

Árrés-szabályozás és a 2026-os költségvetés

Orbán Viktor szerint a jelenlegi gazdasági helyzet olyan, mint a Bokros-csomag idején volt, de most külső, háborús inflációs sokk sújtja az országot. A kormány célja az árak letörése: „Kizsebelik a magyar családokat”.

Megvédendő a lakosságot, beavatkoznak az árrendszerbe, és több ezer termékre vezettek be árrésszabályozást. A 2026-os költségvetés már el is készült, és arra alapoz, hogy továbbra is nemzeti kormánya lesz Magyarországnak. A cél, hogy a gazdaság magyarbarát irányba fejlődjön, ne az ukránbarát politikát szolgálja.