Dúró Dóra, a Mi Hazánk Mozgalom elnökhelyettese kritizálta Facebook-bejegyzésében Novák Katalint, aki Gáspár Győzőt köszöntötte fel születésnapja alkalmából. Dúró Dóra a politikai színtéren valószínűsíthető Kossuth-díjra utalva cselekedetének szimbolikus üzenetet tulajdonított, és úgy vélekedett, hogy a politikában minden cselekedetnek van oka és szimbolikus üzenete.
Gáspár Győző válaszolt Dúró Dóra kritikájára a Mandinernek. Elmondta, hogy a köztársasági elnök és a külügyminiszter előzőleg válaszoltak meghívására, és bár nem tudtak részt venni a születésnapi eseményen, udvariasan kifejezték felköszöntésüket. Gáspár Győző hangsúlyozta, hogy nagyra becsüli őket, és az ő meghívásukra reagáltak emberi gesztusként.
A showman kifejtette, hogy Dúró Dóra tájékozatlan volt a történet háttere nélkül, és úgy érezte, hogy az ügyet a politikus inkább a követői hergelése és like-okért használta fel, miközben a valóságot figyelmen kívül hagyta. Gáspár Győző arra is rámutatott, hogy a kritika mellett az egyes hozzászólásokban szereplő sértő kifejezések sem teszik tiszteletteljesé a politikai párbeszédet.
„Ön szerint válaszra sem kellett volna méltatniuk? Ha meghívják egy születésnapra, akkor rá sem hederít? Válaszra sem méltatja? Vagy udvariatlan lenne?”
– kérdezte Dúró Dórától, akinek szerinte fontosabb volt, hogy hergelje a követőtáborát a like-okért.
Az pedig jellemző, hogy a koszos cigány meg retkes cigány kifejezések ma is ott virítanak a hozzászólások között. Tudom, szólásszabadság van. Tudom, a Mi Hazánknak ez is belefér. Egy politikustól ugyanakkor az ember elvárná, hogy tájékozott legyen, és úgy szóljon a követőihez a Facebookon. Azt is írja nyakatekert okfejtésében, hogy miután engem felköszöntött Novák Katalin, »nem maradt a köztársasági elnöknek tartása, tekintélye, ennyire kell a szavazat«. Szerintem a Mi Hazánknak kellene nagyon a szavazat. Ezért született ez a Dúró Dóra-poszt is
– fogalmazott Gáspár Győző.