A BMW tervei szerint a müncheni gyárában négy év múlva kizárólag elektromos autókat fognak gyártani – jelentette be Milan Nedeljkovic, az igazgatótanács termelésért felelős tagja. A vállalat 650 millió eurót (több mint 246 milliárd forint) invesztál az üzem átalakításába. Az új autók gyártása várhatóan 2026-ban kezdődik el, és 2027-től a müncheni üzem kizárólag elektromos járműveket fog készíteni. Ezzel a gyár az első BMW-üzem lesz, amely teljes mértékben elektromos autók gyártására tér át.
A 650 millió eurós beruházás részeként egy új összeszerelő központot, új karosszériaüzemet és több logisztikai területet is létrehoznak. A müncheni gyár bővítése érdekében a motorgyártást az angliai Hams Hallba és az ausztriai Steyrbe helyezik át, aminek következtében 1200 alkalmazottat kellett áthelyezni vagy átképezni.
Az új elektromos járművek kezdetben a BMW debreceni és müncheni üzemében, később pedig a kínai Senjangban és a mexikói San Luis Potosíban is gyártásra kerülnek.